Magyar leiras:

Műfajok találkozása, izgalmas zenei együttállások | Meglepő hasonlóságok x Gyönyörű különbségek | Van-e átjárás a műfajok közt?

Beszédbe elegyedhet-e egymással Bach hegedűversenye és Pál István Szalonna kalotaszegi tánca? Mennyire szabad a zene, mennyire szabad a zenész és mennyire a közönség? Szabad-e a játék? Nem kell aggódni, jó móka lesz! Semmi komoly…
Bach Airjének lépdelő, basszus felett ívelő gyönyörű dallama mindenki fülében ott cseng. Megdöbbentő, hogy ott is rálelünk erre a lépdelés feletti szabad éneklésre a maga különleges díszítéseivel, ahol valami egészen mást várnánk – a hangszeres magyar népzenében. Bach D-dúr szvitje nemcsak eredeti formájában, de Pál István Szalonna és bandájának népzenei reflexióival kerül terítékre.

Koncert után a Garamvári Szőlőbirtok Classic Extra Dry pezsgőjével koccinthatnak a résztvevők és a pezsgőtől megbátorodva vehetnek részt a fergetes táncházban.

A Semmi komoly-sorozat karmestere és házigazdája: Hámori Máté.

Pál István Szalonna és bandája
Pál István Szalonna és bandája a magyar népzene szeretetéért és megismertetéséért munkálkodnak az egész magyar nyelvterületen. A hagyományos paraszti világ furulyái, dudái, a vonóshangszerek, a cimbalom és a tárogató mellett az emberi ének szólaltatja meg a szívet szorongató lassú dallamokat, a virtuóz legényeseket és a csárdások különleges világát.

Bach – D-dúr szvit, BWV 1068
Bach művének második tétele, az Air már jól ismert dallam, amely August Wilhelm hegedűművész átiratában a hegedű egyetlen húrján is játszhatóvá válik. A darab ennek köszönhetően annyira népszerűvé vált, hogy azóta is sok helyen ismerik és előadják, sőt számos populáris zenében és filmzenében is felbukkant.