Bergengóc Zenegóc – Advent a hegyvidéken

Bergengóc Zenegóc – Advent a hegyvidéken

 

Milyen előadást, dalokat hoztok idén az Advent a Hegyvidéken színpadára?

  • Ebből mi a személyes kedvenced  és miért?
  • Milyen adventi – karácsonyi rituálékat, szokásokat fogsz te, és a zenekarral közösen, életre kelteni az ünnepek alatt?
  • Milyen a te karácsonyod? 
  • Melyik fellépő az, akinek a műsorát szívesen megnéznétek az Advent a Hegyvidéken színpadán még? 

 

 

  1. A Bergengóc Zenegóc zenészeivel az volt a célunk, hogy ünnepi hangulatot varázsoljunk a szívekbe, úgy, hogy a gyerekek közben jól érezzék magukat, ezért az adventre hangolódó daloktól, a játékos, mindennapokat bemutató zenén keresztül a karácsonyi énekig minden lesz a műsorban.
  2. Az első dal a kedvencem, a “December van, fúj a szél, örvendünk mert itt a tél…” kezdetű. Talán azért ez a kedvenc, mert minden benne van, ami nekem fontos a télben: az ünnep, a fények, a szeretet.

  3-4. Az én karácsonyom teljesen hagyományos. Templomba megyünk, együtt a család. A karácsonyfa mellett legalább 10-15 karácsonyi ének hangzik el ilyenkor, több szólamban. Három generáció énekel együtt, miközben gyertyák égnek és csillagszórók. Ezután kibontjuk az ajándékokat és közösen vacsorázunk. Azt gondolom klasszikus és szép karácsonyunk szokott lenni. Ezt a szüleimtől örököltem és remélem a három lányom is továbbviszi majd.

  1. Szívem szerint az összes bábszínházi előadást végignézném!!! Nemcsak a gyermeki lelkem miatt, hanem szakmai okokból is, hiszen bábszínészként is működöm. Persze megnézném a Bergengóc Zenegóc Zenekar koncertjét is (ahol szintén előkerülnek a bábok). Ja, és az óvodás csoportok fellépéseit is szívesen megnézném, mert az is mindig megható, szívmelengető. Ebben a kemény világban olyan jól esik a gyermeki őszinteség és lelkesedés.

A Bergengóc Zenegóc együttes nevében köszönöm, hogy részesei lehetünk az Advent a Hegyvidéken rendezvénynek és szeretettel várunk mindenkit a koncertünkre.

Bölöni Réka


Blog | Info

Zsöllye
Blog

Zsöllye

Örömmel tudatjuk, hogy novembertől apránként megkezdődik a zsöllye felújítása. Az előadásokat ez nem befolyásolja, pótszékekkel...

hoppá! – az őszi programmagazinunk
Blog

hoppá! – az őszi programmagazinunk

Már kézbevehető, vagy online lapozgatható a MOMkult őszi–téli programmagazinja. A tartalomból: • ősz a MOMkult...

placholder
Blog

„SZÜRET, BOR, MÁMOR”

  Kovács Martina keramikus művész Szüret című kiállítása vizuális és gondolati utazás a mitológia és...

További híreink