Magyar leiras:

A Németvölgyi Antikvárium egész éves gyűjtőmunkájának eredménye az árverés, ahol 506 könyvritkaságot árvereznek el közel egy tucat témakörben.
Az árverés nyilvános esemény, minden könyvszerető számára nyitott.

Az 500. tétel az árverésen:

Weöres Sándor: A hallgatás tornya. Harminc év verseiből

Budapest, 1956. Szépirodalmi Könyvkiadó. 431 p.
Megjelent 3000 példányban.
Kiadói egészvászon kötésben, puha papírborítóban. 180×245 mm
Megkímélt állapotú példány, a védőborító széle sérült, szakadozott.

A címlap és a borító Rudas Klára műve. A kötet könyvdíszeit Weöres Sándor rajzolta.
Az előzéklapra Weöres Sándor versének autográf kézirata (Árokparti kő) beragasztva, a szerző autográf aláírásával.

A könyvhöz tartozik:
Grábler Lajos, körorvos kézzel írt verse, illetve Károlyi Amy és Weöres Sándor kézzel írt válaszlevele, autográf aláírásukkal.

Licitáláshoz jelentkezni 2019. december 4-ig van lehetőség.

További információk: https://axioart.com/aukcio/2019-12-05/budai-konyvarveres-3-nemetvolgyi-antikvarium